Pages

2010. szeptember 15.

Karperecek


Ezeket a végtelenül egyszerű karpereceket először Pencio oldalán találtam. Aztán egy csomó másik oldalon is.

Capricho-mánia


Ezeket a szép karkötőket is Orsitól tanultam. Nem lehet megunni.

"Dudoros"


Én csak dudoros karkötőnek hívom :)
Persze jó képet erről sem tudtam csinálni.

rombusz karkötő


Ez is egy kedvenc minta. 
Az első láttán Timi kért magának egyet, ami méretre lett készítve, de arra közben Picúr lecsapott, úgyhogy már készülőben van Timi "példánya" is. Remélem ez már eljut hozzá :)

Hullámos karkötők


Igazán ez a karkötő volt az, ami legelőször megfogott, és arra jutottam, hogy nekem ki kell próbálnom a gyöngyfűzést. Csak ez is olyan, hogy ha elkészül, valaki lecsap rá. Nekem meg nincs egy darab se. De majd teszek ellene :)

Háromszögek


A háromszögeket nagyon megszerettem. Nagyon sok oldalon, nagyon sok szebbnél szebb mintát találtam, néhányat megpróbáltam megfűzni.

"Puklis" karkötő


Orsi mutatott egy nagyon szép karkötőt. Aztán készült egy-két "próba-darab", majd megszületett ez a szépség.

Lórántok


Sok gyöngyös oldalon láttam ilyet, és Vezsuzsi oldalára irányítottak a linkek, ahol megtaláltam a mintát. Köszönöm. Mindenkinél nagy sikert aratott. Eddig ahányat készítettem, mind el lett ajándékozva. Most már ideje lenne, hogy egy nekem is legyen :)

kockák


Készült időközben néhány raw kocka. A képek sajnos itt sem tökéletesek.

Herringbone


A herring is kedvenc lett. Szerintem könnyű fűzni, jól halad, szép, ezer módon lehet variálni .
Ezzel a technikával is készítettem néhány dolgot. Hát persze, hogy karkötőket :)

Ismerkedés a peyote technikával


Később elkezdtem megtanulni a peyote technikát, amit eléggé megkedveltem. 
Igaz, kicsit lassan haladtam, ezt a karpántot kb 5 hónapon keresztül sikerült fűzögetni. Az is igaz, hogy nem nyúltam hozzá minden nap, volt, hogy hetekig mással foglalkoztam, addig szegény hanyagolva lett. De a végeredmény azt hiszem, hogy nem lett rossz - egy kezdőtől :)

Az első próbálkozások. Először csak az egyszerű mintákkal próbálkoztam.

Az első

Ma elkezdek blogot írni, a gyöngyeimet közzétenni kultúrált formában.
Remélem nektek is tetszeni fog.
Eredetileg nem volt tervezve, hogy blog-oldalon fogom mutogatni a gyöngyeimet, de már elég sok, és ez egy kultúrált módja a bemutatásnak.  
A fotók sajnos nem első osztályúak, de igyekszem megtanulni azt is, hogy minél jobb minőségű képeket tudjak készíteni.
Az első, kezdeti daraboknál már nem mindegyikről tudom, hogy a minta, a technika honnan lett, így sajnos nem tudom jelezni a forrást, vagy hogy kinek a mintája. Remélem ez nem fog senkinek szívfájdalmat okozni, tekintve, hogy sok mintának az igazi eredetét már a sok-sok gyöngyös oldalon keresztül szinte lehetetlen is felkutatni. A továbbiakban azért igyekszem erre a dologra odafigyelni, és legalább azt feltüntetem forrásként, ahonnan én néztem.
Jó nézelődést kívánok mindenkinek.